آخرین صحبت های حسین پیش از دستگیری

مطلب زیر را از وبلاگ «توهمات یک دانشجوی بسیجی غربزده» بازنشر می کنیم:

من تاب وءامن و عمل عملاً صالحاً فأولئک يبدّل الله سيئاتهم حسناتٍ و کان الله غفورا رحیما

كسى كه توبه كند و ايمان آورد و كار شايسته كند پس خداوند بدي هايشان را به نيكي ها تبديل مى‏كند و خدا همواره آمرزنده مهربان است.(فرقان-۷۰)

حسین درخشان را سال ۸۷ در حاشیه نمایشگاه رسانه های دیجیتال برای اولین بار و آخرین بار دیدم. چند روزی بود که به ایران آمده بود و برای اولین بار بود که علنی در جمعی ظاهر می شد.شخصیت حودر از وقتی که او را بوسیله وبلاگش شناختم ٬ برایم جالب بود. بخاطر همین از وی برای  گفتگو در مورد گذشته ، حال و برنامه های آینده وی در ایران دعوت کردم تا چند دقیقه ای گفتگو کنیم. او هم قبول کرد. کم کم افراد دیگری هم به بحث اضافه شدند. امروز پس از دو سال از دستگیری حسین واقعا حسرت می خورم که چرا صحبتهای آن روز را ضبط نکردم.

این دو جمله که از آن روز در ذهنم مانده باعث شد تا این مطلب را بنویسم :

«هر آدمی یک ظرفیتی داره ٬ یکی مثل شما ممکنه خدا این ظرفیت رو بهت داده باشه که با خوندن دو کتاب حاضری تا پای جونت برای جمهوری اسلامی هرکاری انجام بدی. یکی هم مثل من باید با آزمون و خطا و با درک تجربیات مختلف در نهایت طی صحبت نیمه شب تو یک اتوبان بین شهری کانادا با  صحبتهای یک راننده کامیون برزیلی به این مسیر برسه.»

در آخر هم گفت : » ما که هیچکدوم از امام حسین بالاتر نیستیم ٬ امام حسین هم حر رو بخشید با اینکه می دونست در نهایت اشتباه حر باعث کشته شدن تمامی اعضای خانواده اش می شه. من هم فرصت می خوام. گذشت زمان همه چی رو درمورد صداقت من مشخص می کنه»

در آخر هم که از او در مورد برنامه های آینده اش تو ایران پرسیدم ٬گفت : «یک خونه تو شهرری می خرم و سایت صبحانه(قدیمی ترین و پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی فارسی اون زمان)  رو با محوریت بچه حزب اللهی ها و طرفدارای جمهوری اسلامی تو دنیا راه اندازی خواهم کرد.»

شاید صبحانه اگر با رویکرد جدید مدیر آن راه می افتاد ٬ مجانین بالاترینی و یوزرهای تقلبی در توییتر نمی توانستند با توجه به ناآشنایی بسیاری با این رسانه های نوین ٬ به مدت ۸ ماه به مملکت انواع هزینه های مادی و معنوی وارد کنند و اقتدار نظام و مشارکت ۴۰ میلیونی مردم را با چند صد مزدور خیابانی خدشه دار سازند.

در سایتها خواندم که ظاهرا حکم ۵/۱۹ سال زندان است ! در حالیکه از اتهامات جاسوسی و … تبرئه شده است. اتهامی که بخاطر آن دستگیر شد.


طنز ماجرا اینجاست مسئولین ستاد مجازی سبزها که وابستگی و خط دهی آن از خارج برای همه مشخص شده است ٬ کسانی که کمانگیر صهیونیست را همرزم خود می خوانند و وحید آنلاین فراری و رابط بی بی سی با سبزها دست راست آنها بوده اند٬ همچنان در وبلاگ خود و شبکه های اجتماعی ٬نظام و ارکان آن را بخاطر دو ماه حبس مورد عنایت قرار می دهد ٬ آن وقت یک تواب بدون آنکه به وی فرصتی برای به فعلیت رساندن توبه داده شود ، پس از دو سال بی خبری به ۱۹ سال زندان محکوم می شود!

امیدوارم در حکم تجدید نظر با دیده انصاف بیشتری به این قضیه نگاه شود.

Advertisements

این عکس آخرین عکس حسین پیش از بازداشت در حرم شاه‌عبدالعظیم است. بعد از دو سال بازداشت موقت حکم بدومی 19.5 سال زندان براش صادر شده است. ـ

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: